تولد و لوزام تولد

آشنایی با بادکنک های فویلی

آشنایی با بادکنک های فویلی

از زمان های قدیم بادکنک به عنوان وسیله ای جهت سرگرمی مورد استفاده قرار میگرفته است ولی به مرور زمان و با بهبود ماده اولیه و روش های تولیدی و در نهایت تولید اشکال جذاب و زیبا بیشتر جهت تزیینات کاربرد دارد. نهایی ترین مدل بادکنک تولید شده، بادکنک های فویلی هستند که به سرعت توانسته جایگزین بادکنک های لاتکسی شود. بادکنک های فویلی از جنس فویل نازک و زورق بوده که به دلیل تنوع در شکل و طرح مورد استقبال همه واقع شده است بادکنک های فویلی ماندگاری بالایی دارند و همین یکی دیگر از دلایل استقبال از این نوع بادکنک میباشد. بهتر است برای باد کردن آن از گاز هلیوم استفاده کنیم چرا که به بادکنک های فویلی حالت برجسته میدهد و در نهایت باعث ماندگاری و جلوه ی بهتر آن می شود.

تاریخچه بادکنک

بادکنک برای اولین بار در قرن ۱۴ در ایتالیا توسط دستگاه هایی تحت عنوان ساکسوفون و با استفاده از چوب و نایلون تولید شد. در قرن های بعدی با استفاده از لاتکس به عنوان ماده اولیه تحولی در این صنعت ایجاد شد و بادکنک به طور جدی مورد استقبال کودکان، مدارس و همه افراد قرار گرفت.

با آغاز قرن۲۰ و ورود بادکنک های فویلی همراه با گاز هلیوم به بازار، تزئینات جدیدی ایجاد شد که توجه  همه را به خود جلب کرد و این نوع بادکنک ها تبدیل به یکی از محبوب ترین و پروفروش ترین وسایل تزئینات جشن و مناسبت ها شدند.
وزن سبک و قیمت ارزان بادکنک باعث شده تا کاربرد های زیادی برای آن وجود داشته باشد. اصلی ترین کاربرد آن استفاده در تزئینات بوده ولی بعضی مدل های ویژه برای هدف خاصی مثل هواشناسی، درمان پزشکی اهداف نظامی و حمل ونقل استفاده می شود.

امروزه بادکنک های متفاوتی در بازار موجود است که تفاوت در ماده اولیه عامل ایجاد این تنوع است. در حال حاضر دو مدل ماده اولیه از جنس لاتکس (صمغ درخت کائوچو) و فویل بیشترین استفاده را دارد که بر اساس همین بادکنک‌هایی با نام بادکنک لاتکسی یا بادکنک های فویلی به فروش می‌رسد. البته نوع خاصی از بادکنک ها تحت عنوان بادکنک های LED نیز وجود دارند که در هر دو دسته قرار دارد ولی جهت ماندگاری بیشتر و مقاومت نسبت به حرارت بیشتر، در نوع بادکنک های فویلی تولید میشوند.

علاوه بر مدل های ذکر شده بادکنک های مدل سازی هم وجود دارد که بسیار بلند بوده و با قابلیت پیچ خوردن و گره زدن، این فرصت را به شما میدهد تا با نهایت خلاقیت اشکال زیبایی را درست کنید.

در سال‌های اخیر بادکنک‌ های فویلی خصوصاً از نوع اعداد آن استقبال بسیاری شده است، بنابراین در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

بادکنک فویلی چیست؟

بادکنک‌های فویلی از جنس فویل مایلار یا زرورق هستند که در شکل‌های متنوع حروف، اعداد، عروسک‌های کارتونی و اشکال خاص به فروش می‌رسد و به دلیل اینکه به راحتی قابلیت چاپ عکس یا تصاویر مختلف را دارد از تنوع بالایی برخوردار است. کیفیت بالا و حالت درخشان و جنس زرورقی بادکنک های فویلی باعث جذابیت بسیار زیاد آن شده است.

در بادکنک های فویلی از روکش با آلیاژ فلزی بر روی ورقه های پلاستیکی استفاده شده است . یک طرف این بادکنک ها از ورقه های نایلون که روی آن با پلی اتیلن و طرف دیگر آن با لایه نازکی که از آلیاژ فلز  پوشیده شده، تولید میشود.

دیگر نکته مهم در رابطه با بادکنک های فویلی این است که این بادکنک ها به چسب مخصوص جهت حفظ گاز نیاز ندارد و به راحتی در طولانی مدت بدون تغییر میماند. از آنجاییکه گاز هیدروژن قابل اشتعال است، استفاده از آن ممنوع و گاز هلیوم که گازی غیر سمی و غیر قابل اشتعال است را جایگزین آن کردند اما در صورت استفاده از هلیوم، لازم است تا سطح بادکنک با چسب های مخصوصی است که چسب فلوت نام دارد پوشیده شود تا مولکول های ریز هلیوم از منافد ریز بادکنک عبور نکند و دوام آن را تا ۲۵ برابر افزایش دهد.

مقایسه بادکنک فویلی با لاتکس

جنس

بادکنک های فویلی برخلاف لاتکسی که به سرعت نیاز به باد شدن مجدد دارند، به دلیل فویلی بودن از خروج هوا یا هلیوم جلوگیری کرده و مدت بیشتری را پر از باد می مانند. فویل مایلار نوعی فویل پلی استر است که تحت فشار و حرارت تولید میشود و علاوه بر حرارت و آب ، مقاومت خوبی در برابر نور داشته و بدون تغییر رنگ در معرض نور مستقیم باقی می ماند.

شکل و طرح

در اشکال متنوعی مثل اعداد، حروف ،اشکال ویژه و کارتونی عروسکی در دسترس میباشد که می توانید متناسب با مراسم خود، از آنها استفاده کنید. علاوه براین، سادگی پرینت و چاپ روی سطح آن، بادکنک های فویلی را کاملا اختصاصی کرده است و شما میتوانید با چاپ عکس عزیزانتان تولد آنها را به یاد ماندنی کنید.

البته بادکنک های لاتکسی هم از تنوع بالای رنگ و طرح برخوردار است که در مراسم ها و تزئینات متعددی از آن استفاده می شود ولی، با تنوع طرح بادکنک‌ های فویلی قابل مقایسه نیست.

ماندگاری

همانطور که بیان شد بادکنک ‌های فویلی به دلیل ویژگی های خاصشان می‌توانند تا چند هفته مثل روز اول باقی بمانند از آنجاییکه فویل استفاده شده جهت تهیه این بادکنک ها، عایق حرارتی خوبی به شما می رود با جلوگیری از انتقال حرارت آن را در دماهای متفاوت حفظ کرده و از ترکیدن یا هر تغییری در ظاهر آن در ئاثر تغییر دما جلوگیری میکند. بادکنک‌ های فویلی علاوه بر حرارت در برابر هوا نیز عایق خوبی به شمار می رود که به پایداری و پرباد ماندن بادکنک در طولانی مدت کمک بسیاری میکند.

در نهایت باید توجه داشت فویل نسبت به لاتکس از مقاومت فیزیکی بیشتری برخوردار بوده و در اثر برخورد با اشیا تیز و ترکیدن یا پارگی مقاومت بسیاری را از خود نشان میدهد.

قیمت

از آنجاییکه همواره مواد اولیه و همچنین کیفیت محصول عوامل مهمی در تعیین قیمت به شمار میروند دررابطه با مقایسه قیمت با بادکنک های لاتکسی نیز این موضوع، مورد اهمیت است. مواد اولیه این بادکنک ها نسبت به نوع لاتکسی سخت تر تهیه شده و نیازمند تکنولوژی های خاصی است. در نهایت به دلیل جنس پلیمری سبک و مقاومی که داراست از قیمت بیشتری برخوردار است.

اما به طور کلی می‌توان گفت انتخاب بادکنک کاملاً وابسته به نوع مراسم است به طور مثال بادکنک‌های لاتکسی برای تزئینات عمومی و معمولی، نمایشگاه ها و تبلیغات شرکت ها و بادکنک ‌های فویلی برای مناسبت‌های خاصی مثل جشن‌های تولد استفاده می‌شود.

بادکنک فویلی چه مزایایی دارد؟

  1. ماندگاری: با توجه به دلایلی که پیش تر ذکر کردیم شما می‌توانید تزئینات خود را تا چند هفته کاملاً بدون تغییر نگهداری کنید.
  2. جذابیت: به دلیل براق بودن و داشتن حالت زرورقی، بادکنک های فویلی دارای جلوه درخشانی هستند که به سرعت توجه همه را به خود جلب می کنند.
  3. تعداد و اندازه متنوع: این بادکنک ها در اندازه‌ های مختلف در دسترس بوده و شما می‌توانید کاملاً بر اساس نیاز آنها را تهیه نمایید.
  4. عکس‌های زیبا و کارتونی: با توجه به تم ‌های مختلف کارتونی عروسکی مورد علاقه کودکان به راحتی می‌توان برای تصویر شخصیت اصلی تم از بادکنک ‌های فویلی استفاده کرد و جذابیت تزیینات چند برابر نمود.
  5. امکان استفاده مجدد: با خالی کردن باد با روش صحیح (به دلیل مقاومت در برابر خروج گاز)میتوان تا چندین مرتبه در مراسم های مختلف از آن استفاده نمود. البته خالی کردن باد در بادکنک های فویلی به دلیل مقاومت آن، نیازمند دقت است وگرنه بادکنک دچار پارگی میشود.

انواع بادکنک فویلی

بادکنک های فویلی در انواع و اشکال مختلفی موجود هستند، که هر کدام از آنها می‌توانند برای مناسبت‌ها و رویدادهای خاص مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه، برخی از انواع رایج بادکنک ‌های فویلی را برای شما آورده‌ایم:

بادکنک‌های اعداد و حروف

این بادکنک ‌ها در اعداد (۱ تا ۹) و حروف فارسی و انگلیسی در دسترس هستند و معمولاً برای تزیین تولد‌ها و جشن‌های سالگرد استفاده می‌شوند تا سن و نام افراد را نمایش دهند.

از اعداد تک رقمی برای کودکان و اعداد دو رقمی برای بزرگسالان استفاده می‌شود که می‌توان آن را به دو صورت تهیه کرد:

کنار هم گذاشتن اعداد تک رقمی ۰ تا ۹

بادکنک‌های جدید دو رقمی مخصوص ۴۰،۱۹ و….

بادکنک های فویلی متنی

بادکنک های فویلی متنی

بادکنک های فویلی متنی

بادکنک ‌های فویلی متنی را  میتوانید به صورت سه بعدی یا به صورتی که متن روی بادکنک چاپ شده باشد استفاده کنید و با پیام‌های مختلفی مانند “تبریک”، “مبارک یاشه”، “عشق”  HAPPY BIRTHDAY و… در دسترس هستند. این بادکنک‌ها برای تبریک و تهنیت در رویدادهای مختلف خصوصا در جشن های ملی برای نوشتن جملات و یا در همایش و تبلیغات شرکت های بزرگ جهت چاپ لوگو یا اسم شرکت استفاده می‌شوند و در اکثر مواقع جهت انتقال پیام خاص در مناسب خاص به کار میرود.

بادکنک های فویلی شکل‌ها و اشیاء

بادکنک های فویلی شکل‌ها و اشیاء

بادکنک ‌های فویلی با اشکال مختلفی مانند قلب، ستاره، شمع، پاپ‌کورن، ماه، گل و… وجود دارند. این اشکال معمولاً برای تزیینات عمومی تر در مهمانی‌ها و تولد مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته پرطرفدارترین بادکنک های فویلی اشیا را، بادکنک قلبی به خود اختصاص داده است که با حالت براقی فوق العاده به تزئیین محیط های عاشقانه و رمانتیک جلوه ی خاصی می بخشد.

بادکنک های فویلی شخصیت‌های کارتونی

بادکنک ‌های فویلی با تصاویر شخصیت‌های کارتونی معروف مانند باب اسفنجی، میکی موس، مینیون، سگ نگهبان، انواع اسپایدرمن وعروسک های معروف مثل السا و آنا و باربی وجود دارند. این نوع بادکنک‌ها به صورت چاپ تصاویر روی بادکنک های فویلی تهیه شده و به خصوص برای جشن‌ها و تولد کودکان بسیار جذاب بوده و زیبایی تزیینات را دوچندان می‌کند. البته علاوه بر تزئینات از این بادکنک های فویلی برای ویترین های فروشگاه کودکان استفاده میکند تا توجه آنها را به خود جلب کنند. علاوه بر بادکنک ها اسباب بازی های شخصیت های کارتونی نیز بسیار برای کودکان جذاب است. برای خرید اسباب بازی در اصفهان می توانید به دنیای شادی مراجعه کنید.

بادکنک های فویلی تم مخصوص

بادکنک های فویلی تم مخصوص

برای مناسبت‌های مشخصی مانند عید نوروز، شب یلدا،کریسمس و سایر اعیاد و مناسبت های معروف میتوانید از بادکنک های فویلی استفاده کنید. ویژه ترین بادکنک ها مربوط به تم نئونی است که در درون خود دارای نورهای نئونی هستند و درخشش فوق العاده ای را در شب ایجاد می کنند. بادکنک های تم سالگرد نیز با طراحی های مرتبط مثل حلقه یا نماد های عشق در دسترس  هستند. بادکنک‌ های فویلی با تم‌های مخصوصی تولید می‌شوند تا با موضوع مناسبت همخوانی داشته باشند و شما میتوانید متناسب با جشن خود آن ها را تهیه نمایید.

بادکنک های فویلی شیشه‌ای

این بادکنک‌ها طراحی شبیه به شیشه دارند و به دلیل اینکه از ماده اولیه pvc تهیه شده، دارای انعکاس نور و شفافیت به خصوصی هستند. البته طراحی خاص داخلی و خارجی بادکنک میتواند در جذابیت آن نقش به سزایی داشته باشد. اکثر بادکنک های شفاف را با گاز هلیوم پر میکنند تا در هوا به شکل برجسته به نظر برسد. از بادکنک های فویلی شیشه ای معمولاً برای تزیینات شیک و مجلسی استفاده می‌شوند و به محیط زیبایی خاصی می‌بخشند.

علاوه بر انواع ذکر شده، بادکنک‌ های فویلی با طرح‌ها و اشکال متنوع دیگری نیز وجود دارند که برای مناسبت‌های خاص و خلاقانه استفاده می‌شوند.

نکات مهم در خرید

با توجه به جشن و سلیقه شما، می‌توانید بادکنک ‌های فویلی را انتخاب کنید و با تزیینات مناسب، محیط رویداد خود را زیبا و جذاب کنید برای اینکه از این بادکنک‌های جذاب بهترین استفاده را داشته باشیم مراحل زیر را در نظر بگیرید:

  1. خرید آگاهانه: با توجه به نوع، رنگ تم و موضوع جشن خود بادکنک را انتخاب کنید.
  2. پر کردن بادکنک های فویلی: سر چسبی آن را باز کرده و نی را داخل آن قرار دهید اکنون به صورت دستی یا توسط تلمبه آن را کاملاً باد کنید چنانچه در نظر دارید بادکنک جلوه ی زیباتری داشته باشد آن را در فروشگاه با گاز هلیوم پر کرده تا در هوا باقی بماند. توجه داشته باشید گاز را به آرامی و به اندازه لازم وارد کنید تا پارگی اتفاق نیفتد. مهره انتهایی را بسته و اگر قصد دارید برای مدتی طولانی پر از گاز بماند از جلد پلاستیکی یا نوارچسب برای بستن سر آن استفاده کنید.
  3. استند بادکنک: بادکنک ‌های فویلی عموماً به دیوار متصل شده یا توسط هلیوم بالا نگه داشته می‌شوند ولی در برخی مراسم خصوصاً مدل عددی روی پایه‌های ثابت قرار داده می‌شوند.

نتیجه گیری

برای خرید در اصفهان می‌توانید از سایت‌ها، فروشگاه‌های آنلاین یا فروشگاه‌های تخصصی تزیینات تولد مثل فروشگاه دنیای شادی سفارش خود را انجام دهید در این فروشگاه انواع مختلف بادکنک‌ها از جمله لاتکسی و فویلی در رنگ ها و طرح های متنوع موجود بوده که شما می‌توانید با ثبت سفارش در کمترین زمان آن را تحویل بگیرید. دنیای شادی علاوه بر اسباب بازی عرضه کننده لوازم تولد در اصفهان است که می توانید برای خرید انواع لوازم تولد با بهترین قیمت به فروشگاه ما مراجعه کنید. همچنین برای خرید لوازم تولد در اصفهان جهت بادکنک آرایی یا برگزاری مراسمات خود با تم مخصوص می توانید با مات ماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *